Jesienią po gminie Cewice

Utworzono: 20-11-2023

W miniony weekend łącznie około 80 osób wzięło udział w tradycyjnym rajdzie pieszym i rowerowym "Pocztylion". Imprezę przeprowadziła LOT "Ziemia Lęborska - Łeba" we współpracy z Urzędem Gminy w Cewicach, Nadleśnictwem Cewice, Gminnym Centrum Kultury w Cewicach oraz Kołem Przewodników PTTK w Lęborku.

Uczestników – w głównej mierze uczniów lęborskiej Szkoły Podstawowej nr 8 oraz członków 21. Drużyny Harcerskiej "Buki" z Cewic – prowadzili miejscowi przewodnicy turystyczni. Grupa pieszych zgromadziła się w pobliżu miejscowości Oskowo, w miejscu upamiętniającym tragiczne wydarzenie z roku 1781 – rabunkowy napad i mord pocztyliona Poczty Cesarskiej przez lokalnego złoczyńcę, Lewina Mozesa, by następnie wyruszyć w kierunku Kamieńca, i dalej do miejscowości docelowej – Cewic. Zadaniem rowerzystów było z kolei pokonanie niespełna 14 km po trasie stanowiącej pętlę po obszarze gminy Cewice.

Finalnie uczestnicy obu rajdów spotkali się na terenie przeznaczonym do wypoczynku i rekreacji nad niewielkim śródleśnym jeziorem (zwanym "Stawem Stasiuka") nieopodal Cewic, gdzie organizatorzy przygotowali posiłek regeneracyjny w postaci pieczonej kiełbaski. Dodatkową atrakcją był konkurs wiedzy nawiązujący do tematyki imprezy. Każdy udzielający poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie otrzymał drobny upominek.

Podziękowania należą się zarówno osobom uczestniczącym w obu wspomnianych rajdach, jak i wszystkim pomocnym przy ich organizacji. Do zobaczenia na turystycznych trasach kolejnych tego typu imprez!

Grafika 1: Jesienią po gminie Cewice
Grafika 2: Jesienią po gminie Cewice
Grafika 3: Jesienią po gminie Cewice
Grafika 4: Jesienią po gminie Cewice
Grafika 5: Jesienią po gminie Cewice
Grafika 6: Jesienią po gminie Cewice
Grafika 7: Jesienią po gminie Cewice
Grafika 8: Jesienią po gminie Cewice
Grafika 9: Jesienią po gminie Cewice
Grafika 10: Jesienią po gminie Cewice
Grafika 11: Jesienią po gminie Cewice
Grafika 12: Jesienią po gminie Cewice
Grafika 13: Jesienią po gminie Cewice
Grafika 14: Jesienią po gminie Cewice
Grafika 15: Jesienią po gminie Cewice
Grafika 16: Jesienią po gminie Cewice
Grafika 17: Jesienią po gminie Cewice
Grafika 18: Jesienią po gminie Cewice

Polecamy

Powiat Lęborski
Lębork
Hufiec

Polecamy

Kalendarz