• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

Polecamy

Wędrowali wieczorową porą

Blisko 140 osób wzięło udział w szóstej edycji nocnego rajdu po Lęborku "Krok po kroku bezpiecznie po zmroku". Imprezę zorganizowały: Koło Przewodników PTTK w Lęborku, Koło Turystyki Kwalifikowanej PTTK KAHEL KLUB II, LOT "Ziemia Lęborska - Łeba", Urząd Miejski w Lęborku, Starostwo Powiatowe, Centrum Sportu i Rekreacji, Komenda Powiatowa Policji oraz Nadleśnictwo Lębork.

Uczestnicy, prowadzeni przez lęborskich przewodników turystycznych, na wędrówkę wyruszyli spod popularnej fontanny z żabkami, by na trasie odwiedzić zabytkowe śródmieście Lęborka oraz zrewitalizowane miejskie parki w efektownej wieczornej scenerii, a także zapoznać się z historią i ciekawostkami dotyczącymi najbardziej interesujących mijanych obiektów.

Istotny aspekt edukacyjny wędrówki stanowiła ponadto krótka prelekcja udzielona przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji, poświęcona zaznajomieniu wszystkich biorących udział w rajdzie z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym używania po zmierzchu elementów odblaskowych.

Finałowym akcentem imprezy był posiłek regeneracyjny na terenie rekreacyjnym przy tzw. Starym Basenie, gdzie – przy wspólnym ognisku – każdy z uczestników miał możliwość skosztować pieczonej kiełbaski, uzupełniając utracone kalorie. 

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat
Potęgowo