Wędruj z nami po zmroku!

Utworzono: 28-11-2023
Wędruj z nami po zmroku! grafika

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w siódmej edycji nocnego rajdu po Lęborku "Krok po kroku bezpiecznie po zmroku" (zbiórka: 8 grudnia 2023 r., godz. 16:30, Plac Pokoju w Lęborku). Imprezę organizują: Urząd Miejski w Lęborku, Starostwo Powiatowe, Koło Przewodników PTTK w Lęborku, Koło Turystyki Kwalifikowanej PTTK KAHEL KLUB II, LOT "Ziemia Lęborska - Łeba", Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku, Komenda Powiatowa Policji oraz Nadleśnictwo Lębork.

Uczestnicy, prowadzeni przez lęborskich licencjonowanych przewodników PTTK, zwiedzą zabytkowe śródmieście Lęborka, wnętrze neogotyckiego ratusza oraz zrewitalizowane miejskie parki w efektownym wieczornym wystroju, a także zapoznają się z historią i anegdotami związanymi z najciekawszymi obiektami na trasie.

Ważnym aspektem wędrówki będzie ponadto krótka prelekcja dotycząca zapoznania wszystkich biorących udział w rajdzie z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym używania po zmierzchu elementów odblaskowych. W związku z powyższym organizatorzy przewidują przeprowadzenie konkursu (z nagrodami) na najatrakcyjniej oświetlony ubiór uczestnika.

Finałowym akcentem imprezy będzie posiłek regeneracyjny na terenie rekreacyjnym przy tzw. Starym Basenie, gdzie – przy wspólnym ognisku – każdy chętny skosztuje pieczonej kiełbaski.

Prosimy o dokonywanie zgłoszeń telefonicznie (601 825 206, 601 651 470) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (lotzl@wp.pl) do dnia 6 grudnia 2023 r.

Więcej informacji na temat rajdu w załączonym regulaminie.

Polecamy

Powiat Lęborski
Lębork
Hufiec

Polecamy

Kalendarz