• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

Wieczorne wędrowanie po Lęborku

Ponad 100 osób wzięło udział w trzeciej edycji zimowego wieczornego rajdu po Lęborku. Wśród uczestników najliczniejszą grupę stanowiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej ze Szczenurzy, a także turyści indywidualni ze Słupska i Trójmiasta. Imprezę zorganizowały: Koło Przewodników PTTK w Lęborku, Koło Turystyki Kwalifikowanej PTTK KAHEL KLUB II, Nadleśnictwo Lębork, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku, LOT Ziemia Lęborska - Łeba oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

Trasa wędrówki biegła w głównej mierze miejskim szlakiem współczesnego Lęborka. Uczestnicy, prowadzeni przez pana Jana Kiśluka, wiceprezesa lęborskiego Koła Przewodników PTTK i dyrektora LOT-u, mieli sposobność zapoznać się zarówno z historią, jak i anegdotami związanymi z najciekawszymi obiektami na trasie.

Ważnym aspektem wędrówki była krótka prelekcja dotycząca zapoznania wszystkich biorących udział w rajdzie z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym używania po zmierzchu elementów odblaskowych. Informacji na ten temat udzielił pan Arkadiusz Loda, aspirant z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Finałowym akcentem imprezy był posiłek regeneracyjny przy kamiennych kręgach w Parku im. Bolesława Chrobrego, gdzie – przy wspólnym ognisku – każdy z uczestników miał możliwość skosztować pieczonej kiełbaski, uzupełniając utracone kalorie.

Podziękowania należą się Nadleśnictwu Lębork za zabezpieczenie drewna na ognisko oraz Pomorskiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego za zapewnienie gadżetów odblaskowych. 

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat