• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

Świętowaliśmy nadejście wiosny

21 marca br. odbyły się lęborskie obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Imprezę zorganizowała LOT Ziemia Lęborska - Łeba we współpracy z Urzędem Miejskim w Lęborku, Starostwem Powiatowym, Centrum Sportu i Rekreacji, Kołem Przewodników PTTK w Lęborku, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej oraz Sołectwem Lubowidz.

Wzorem lat minionych przy moście na ulicy Staromiejskiej zgromadziły się dzieci z lęborskich przedszkoli i szkół podstawowych w towarzystwie ponad 20 marzann. Jury konkursu na najładniejszą słomianą kukłę postanowiło nagrodzić Niepubliczne Przedszkole Baśniowe, Przedszkole nr 2 oraz Przedszkole nr 9. Na koniec, aby stało się zadość tradycji, wszystkie kolorowe marzanny zostały wrzucone do rzeki Łeby.

Blisko 150 osób - głównie uczniów szkół z Lęborka - postanowiło przywitać wiosnę, biorąc udział w dorocznym rajdzie pieszym. Jego uczestnicy pokonali niespełna 10 km, wędrując z Lęborka w kierunku miejscowości Mosty, i dalej, skrajem lasu nad Jezioro Lubowidzkie, w stronę finałowego miejsca rajdu - stanicy turystycznej w Lubowidzu. Komandorem rajdu był członek Koła Przewodników PTTK w Lęborku, przodownik turystyki pieszej, pan Tadeusz Krawczyk.

Finał lęborskich obchodów Pierwszego Dnia Wiosny odbył się na terenie wyżej wspomnianej stanicy w Lubowidzu, gdzie uczestnicy wędrówki spożyli ciepły posiłek, uzupełniając utracone kalorie.

Podziękowania należą się panu Kazimierzowi Kordzie, sołtysowi Sołectwa Lubowidz za gościnne przyjęcie uczestników rajdu. 

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat