• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

"Rzeźbienie Błękitnej Krainy" - IV Plener Rzeźbiarski w Poraju

W okresie 5 - 15 maja br. na terenie Przypałacowej Galerii Rzeźb w Poraju (gm. Wicko, powiat lęborski) odbywał się będzie IV Plener Rzeźbiarski, w którym weźmie udział trzech profesjonalnych twórców: dr Jarosław Pajek, pracownik Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Marek Rogulski z Gdańska, współzałożyciel gdańskiej łaźni i dr Michał Rosa z Ustki, autor słynnej Syrenki. Przedsięwzięcie organizuje Stowarzyszenie Galeria Poraj we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Lęborku, Urzędem Gminy Wicko, LOT Ziemia Lęborska - Łeba oraz Gospodarstwem Agroturystycznym Pałac w Poraju.
15 maja br. na terenie galerii w Poraju odbędzie się poplenerowy wernisaż, podczas którego zostaną zaprezentowane nowo powstałe prace (początek uroczystości – godz. 12:00). Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Warto zaznaczyć, że w zbiorach porajskiej galerii – powstałej w 2007 roku z inicjatywy LOT-u – znajduje się aktualnie 28 rzeźb twórców uznanych w kraju i za granicą, absolwentów wyższych uczelni artystycznych.

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat