• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

Powrót króla

Bartosz Banach, reprezentujący gdański klub Banachbrothers Hotel Cztery Brzozy, ponownie – po dwuletniej przerwie – okazał się najlepszy wśród profesjonalistów podczas wyścigu rowerowego Pazur Lęborskiego Lwa. Rekordzista trasy Mega (1:09:35), tym razem uzyskał czas 1:11:29, o ponad 2 minuty pokonując drugiego na mecie Piotra Rzeszutka. 

Tegoroczna edycja zmagań zgromadziła na starcie łącznie 111 zawodniczek i zawodników. Uczestnicy ścigali się w ramach czterech kategorii (SmerfyMiniHobbyMega), pokonując zróżnicowane trasy, dostosowane stopniem trudności i długością dystansu do umiejętności startujących. Zawodnicy rywalizujący w najbardziej prestiżowych kategoriach pokonywali rundy prowadzące w głównej mierze skrajem wysoczyzny sąsiadującej ze Stadionem Miejskim w Lęborku. Uczestnicy kategorii Mini (przeznaczonej dla osób w wieku 8 – 15 lat) mieli do przejechania około 5 km po płaskim terenie (3 pętle po 1,75 km). Natomiast zadaniem dzieci startujących w kat. Smerfy było pokonanie około 400 m, za co każde z nich w nagrodę otrzymało pamiątkowy medal oraz słodycze.

Najszybszym zawodnikom rywalizującym w ramach kategorii MiniHobby i Mega wręczono nagrody rzeczowe, a także okolicznościowe statuetki i dyplomy. Wyżej wspomniany Bartosz Banach odebrał nagrodę specjalną (w kwocie 700 zł) oraz Puchar Burmistrza Miasta Lęborka. 

Podziękowania należą się fundatorowi nagród (firmie NIERUCHOMOŚCI Olint), jak również członkom stowarzyszenia LEW LĘBORK za pomoc przy organizacji imprezy. 

Warto ponadto wspomnieć, iż zmagania odbyły się dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez Powiat Lęborski na podstawie wniosku złożonego w ramach art. 19a ustawy o pożytku publicznym i o wolontariacie – Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu.
 

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami wyścigu:

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat