• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

Po zmierzchu po Lęborku

Blisko 200 osób wzięło udział w drugiej edycji wieczornego rajdu po Lęborku. Wśród uczestników najliczniejszą grupę stanowiły dzieci z placówek oświatowych powiatu lęborskiego i słupskiego. W organizację imprezy włączyła się LOT Ziemia Lęborska - Łeba.

Trasa wędrówki biegła w głównej mierze miejskim szlakiem Paula Nipkowa. Uczestnicy, prowadzeni przez pana Ireneusza Krawca, prezesa Koła Przewodników PTTK w Lęborku, mieli sposobność zapoznać się nie tylko z biografią przedwojennego wynalazcy, ale również z historią rycerstwa na ziemi lęborskiej, zaprezentowaną przez pana Marcina Ramczyka z Hufca Przedniego Wójtostwa Lębork.

Finałowym akcentem imprezy był posiłek regeneracyjny przy wspólnym ognisku w Parku im. Bolesława Chrobrego, gdzie pan Arkadiusz Loda, aspirant z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku zapoznał dzieci uczestniczące w rajdzie z zasadami używania po zmierzchu elementów odblaskowych. 

Podziękowania należą się Nadleśnictwu Lębork za zabezpieczenie drewna na ognisko oraz Pomorskiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego z Gdańska za zapewnienie gadżetów odblaskowych. 

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat