• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

"Pazur Lęborskiego Lwa" dla Kamila Małeckiego

Szósta edycja wyścigu rowerowego Pazur Lęborskiego Lwa zgromadziła na starcie łącznie 126 zawodniczek i zawodników. Triumfatorem wśród profesjonalistów okazał się Kamil Małecki, reprezentujący Basztę Bytów.

Uczestnicy ścigali się w ramach czterech kategorii (Smerfy, Mini, Hobby, Mega), pokonując zróżnicowane trasy, dostosowane stopniem trudności i długością dystansu do umiejętności startujących. Zawodnicy rywalizujący w najbardziej prestiżowych kategoriach pokonywali rundy prowadzące w głównej mierze skrajem wysoczyzny sąsiadującej ze Stadionem Miejskim w Lęborku. Uczestnicy kategorii Mini (przeznaczonej dla osób w wieku 8 – 15 lat) mieli do przejechania około 5 km po płaskim terenie (3 pętle po 1,75 km). Natomiast zadaniem dzieci startujących w kat. Smerfy było pokonanie niespełna 300 m, za co każde z nich w nagrodę otrzymało pamiątkowy medal oraz słodycze.
Najszybszym zawodnikom rywalizującym w ramach kategorii Mini, Hobby i Mega wręczono nagrody rzeczowe, a także okolicznościowe statuetki i dyplomy. Wyżej wspomniany Kamil Małecki odebrał nagrodę specjalną (w kwocie 700 zł) oraz Puchar Burmistrza Miasta Lęborka. Dodatkowo wśród wszystkich startujących rozlosowane zostały upominki-niespodzianki.
Podziękowania należą się fundatorom nagród (Bankowi BGŻ Oddział w Lęborku oraz firmie NIERUCHOMOŚCI Olint), jak również członkom stowarzyszenia Lew Lębork za pomoc przy organizacji imprezy.
Warto ponadto wspomnieć, iż zmagania odbyły się dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez Powiat Lęborski w ramach I Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadania Imprezy i zawody sportowe o zasięgu powiatowym i ponadlokalnym.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami wyścigu: www.domtel-sport.pl/index.php?sub=wyniki&id=1372

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat