• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

Nad Jezioro Czarne... w śnieżnej bieli

W zimowej scenerii, w pierwszą marcową sobotę odbył się Rajd Pieszy Poznajemy piękno Ziemi Lęborskiej . Imprezę zorganizowały: Gmina Wicko, Sołectwo Szczenurze, Koło Przewodników PTTK w Lęborku, Koło Turystyki Kwalifikowanej PTTK KAHEL KLUB II, Nadleśnictwo Lębork, LOT Ziemia Lęborska - Łeba oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku. 

Celem rajdu – prócz promocji walorów turystycznych regionu – było propagowanie form aktywnego wypoczynku, wzbudzanie zainteresowań krajoznawczych, a także popularyzacja zdobywania odznak turystycznych PTTK. Na 7-kilometrową trasę uczestnicy (w liczbie 140 osób z powiatu lęborskiego, słupskiego i wejherowskiego), prowadzeni przez pana Tadeusza Krawczyka, członka lęborskiego koła PTTK, wyruszyli z miejscowości Szczenurze nad śnieżnobiałe... Jezioro Czarne, by, po krótkim odpoczynku, powrócić – maszerując przez malownicze tereny leśne – na miejsce startu. 

Podsumowaniem rajdu był posiłek regeneracyjny w postaci kiełbaski z grilla, zorganizowany na terenie rekreacyjnym administrowanym przez Sołectwo Szczenurze. 

Podziękowania należą się panu Wojciechowi Grudnowskiemu z Nadleśnictwa Lębork oraz panu Ryszardowi Szczegieckiemu, sołtysowi Sołectwa Szczenurze za gościnne przyjęcie uczestników imprezy.

 
Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat