• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

Czwarty triumf Bartosza Banacha

Bartosz Banach, reprezentujący gdański klub TORUS Hotel Cztery Brzozy, ponownie okazał się najlepszy wśród profesjonalistów podczas wyścigu rowerowego Pazur Lęborskiego Lwa. Co godne podkreślenia, wspomniany kolarz zwyciężył już po raz czwarty na osiem dotychczas rozegranych edycji zawodów. Rekordzista trasy Mega (1:09:35), tym razem uzyskał czas 1:13:18, o 38 sekund pokonując drugiego na mecie Radosława Rocławskiego z Baszty Bytów.
Tegoroczne zmagania zgromadziły na starcie niespełna 100 zawodniczek i zawodników. Uczestnicy ścigali się w ramach czterech kategorii (Smerfy, Mini, Hobby, Mega), pokonując zróżnicowane trasy, dostosowane stopniem trudności i długością dystansu do umiejętności startujących. Zawodnicy rywalizujący w najbardziej prestiżowych kategoriach pokonywali rundy prowadzące w głównej mierze skrajem wysoczyzny sąsiadującej ze Stadionem Miejskim w Lęborku. Uczestnicy kategorii Mini (przeznaczonej dla osób w wieku 8 – 15 lat) mieli do przejechania około 5 km po płaskim terenie (3 pętle po 1,75 km). Natomiast zadaniem dzieci startujących w kat. Smerfy było pokonanie około 200 m, za co każde z nich w nagrodę otrzymało pamiątkowy medal oraz słodycze.
Najszybszym zawodnikom rywalizującym w ramach kategorii Mini, Hobby i Mega wręczono nagrody rzeczowe, a także okolicznościowe statuetki i dyplomy. Wyżej wspomniany Bartosz Banach odebrał nagrodę specjalną (w kwocie 700 zł) oraz Puchar Burmistrza Miasta Lęborka.
Podziękowania należą się sponsorom wyścigu – firmie NIERUCHOMOŚCI Olint) oraz lęborskiemu Zakładowi Komunikacji Miejskiej.

Warto ponadto wspomnieć, iż zmagania odbyły się dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez Powiat Lęborski na podstawie wniosku złożonego w ramach I Otwartego Konkursu Ofert – Imprezy i zawody sportowe o zasięgu lokalnym i ponadlokalnym.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami wyścigu:

http://www.domtel-sport.pl/insidethecode/files/7529-pl.pdf

http://www.domtel-sport.pl/insidethecode/files/7530-pl.pdf

http://www.domtel-sport.pl/insidethecode/files/7532-pl.pdf 

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat