• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

Polecamy

Zapraszamy podmioty z branży turystycznej do współpracy

W ramach projektu opracowanych zostało osiem nowych transgranicznych szlaków kulturowych i przyrodniczych w Regionie Południowego Bałtyku, obejmujących Polskę, Litwę, Szwecję i Niemcy.
 
1. Spływy kajakowe w Regionie Południowego Bałtyku
Szlak prowadzi wzdłuż bałtyckich plaż i wydm, przez dzikie tereny leśne i malownicze jeziora. Daje możliwość bezpośredniej obserwacji unikalnej flory i fauny – dzikich ssaków, ptaków i ryb w ich naturalnym środowisku.
 
2. Podróże z windsurfingiem
Trasa zapewni eksplorację zarówno znanych, jak i tych mniej popularnych i uczęszczanych miejsc do surfowania, zlokalizowanych na wszystkich możliwych ekspozycjach wiatrowych.
 
3. Śladami dawnych wierzeń i religii
Na potrzeby niniejszej trasy wybrano niemal 100 różnorodnych miejsc kultu związanych z wierzeniami i religią, znajdujących się w 18 lokalizacjach. Szlak umożliwi poznanie unikalnej historii związanej zarówno z pogańskimi praktykami, jak i chrześcijańskim dorobkiem nadbałtyckich ludów.
 
4. Wyprawy do parków krajobrazowych
Trasa obejmuje wyjątkowe atrakcje przyrodnicze wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jak również muzea czy zajęcia w lokalnych gospodarstwach.
 
5. Szlak Gryfitów
Muzea oraz wyjątkowe zamki zaginionego księstwa, niegdyś pod władaniem niezwykłej dynastii Gryfitów, stanowią główne atrakcje szlaku, zachęcające do odkrywania historii dynastii, licznych romansów, tajemnic, a także związków z templariuszami i krzyżakami.
 
6. Tropem dzikiej przyrody
Proponowana trasa umożliwi wypoczynek w scenerii nadbałtyckiej przyrody: nurkowanie w litewskim jeziorze Płótele, wędrówki po unikalnych plażach wyspy Uznam, rajdy rowerowe dookoła Greifswaldu czy przeprawy kajakiem przez kaszubskie jeziora.
 
7. Świat rybołówstwa
Szlak prowadzi przez przystanie i małe porty rybackie, dając możliwość odwiedzin wyjątkowych lokalnych restauracji, serwujących owoce morza czy posiłki przygotowywane według tradycyjnych receptur na bazie regionalnych ryb.
 
8. Malownicza trasa wybrzeżem Południowego Bałtyku
Trasa jest propozycją zarówno dla romantyków, szukających relaksu i unikalnych widoków, jak również wszystkich preferujących ruch oraz aktywność fizyczną. W ofercie warsztaty kulinarne, wycieczki tematyczne, pobyt w muzeach oraz parkach narodowych. 

 

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli branży turystycznej do współpracy przy realizacji kilkudniowych wycieczek tematycznych (transgranicznych) w oparciu o zaprojektowane ww. szlaki. Pozwoli to, dzięki dodatkowej promocji regionu, zarówno poszerzyć ofertę zainteresowanych podmiotów, jak i pozyskać nowych – być może stałych – klientów. 

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat
Potęgowo