W warsztatach wzięli udział przedstawiciele partnerów projektu, osoby reprezentujące Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną, pomorscy przewodnicy turystyczni, przedstawiciele podmiotów prywatnych i instytucji kultury działających w sektorze turystyki.
Głównym celem wydarzenia była promocja opracowanego w ramach projektu szlaku "Wierzenia i religie na obszarze Południowego Bałtyku". Uczestnicy odwiedzili niektóre z atrakcji na trasie (m.in. lęborskie sanktuarium św. Jakuba z relikwiami Patrona czy Wzgórze Czartoryja z wieżą ciśnień), a także zapoznali się z reportażem przygotowanym w trakcie prac nad tworzeniem szlaku oraz relacją z wyjazdu studyjnego na ziemię elbląską i Litwę. Ponadto podczas zorganizowanej w ramach warsztatów konferencji zawarte zostało porozumienie między partnerami projektu a Pomorską Federacją Przewodnicką PTTK, dotyczące popularyzacji i utrzymania ciągłości rezultatów zarówno całego projektu, jak i ww. szlaku.
Warto zaznaczyć, iż istotnym elementem wydarzenia było również wskazanie na konieczność tzw. procesu komercjalizacji efektów projektu. W trakcie wspomnianej konferencji głos zabrał prof. Przemysław Kulawczuk, reprezentujący Uniwersytet Gdański (lidera projektu), który poinformował o przygotowywaniu i wdrażaniu ofert wycieczek turystycznych na bazie opracowanych w ramach projektu wszystkich ośmiu szlaków kulturowo-przyrodniczych, zapraszając jednocześnie do współpracy w tym zakresie przedstawicieli branży turystycznej.