• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

"Zimowy" Pierwszy Dzień Wiosny

W zimowej aurze odbyły się tegoroczne lęborskie obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Imprezę zorganizowała LOT Ziemia Lęborska we współpracy z Urzędem Miejskim w Lęborku oraz Centrum Sportu i Rekreacji.
Święto witania wiosny rozpoczął rajd pieszy na trasie Lębork-Łowcze-Lębork. Komandorami marszu byli znawcy regionu i miłośnicy turystyki pieszej: pan Andrzej Dąbek i pan Tadeusz Krawczyk.
Przy moście na ulicy Staromiejskiej zgromadziły się dzieci z lęborskich przedszkoli w towarzystwie marzann. Zgodnie z tradycją odczytane zostało zło nagromadzone w ciągu roku (spisane przez Starostę Lęborskiego, pana Wiktora Tyburskiego oraz Zastępcę Burmistrza Miasta Lęborka, panią Alicję Zajączkowską), które – wraz z propozycjami negatywnych zjawisk od przedszkolaków – wrzucono razem ze słomianymi kukłami do rzeki. Wszystkie placówki przedszkolne za trud i zaangażowanie włożone w przygotowanie symboli zimy otrzymały upominki ufundowane przez Urząd Miejski.
Finał lęborskich obchodów Pierwszego Dnia Wiosny odbył się, wzorem lat ubiegłych, przy kamiennych kręgach w Parku im. Bolesława Chrobrego, gdzie uczestnicy wyżej wspomnianego rajdu spożyli posiłek regeneracyjny w postaci kiełbasy z grilla.
Podziękowania za pomoc przy organizacji imprezy należą się Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej oraz lęborskiemu Oddziałowi PTTK.

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat
Potęgowo