• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

Żegnaj zimo, witaj wiosno!

21 marca br. odbyły się lęborskie obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Imprezę zorganizowała LOT Ziemia Lęborska - Łeba we współpracy z Urzędem Miejskim w Lęborku, Starostwem Powiatowym, Centrum Sportu i Rekreacji oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej.

Wzorem lat minionych przy moście na ulicy Staromiejskiej zgromadziły się dzieci z lęborskich przedszkoli i szkół podstawowych w towarzystwie ponad 20 marzann. Jury konkursu na najładniejszą słomianą kukłę postanowiło nagrodzić Niepubliczne Przedszkole Baśniowe, Przedszkole nr 1 oraz Przedszkole nr 5. Ponadto za pomysłowość i trud włożony w przygotowanie marzann zestawami upominków uhonorowano wszystkie placówki uczestniczące w zabawie (nagrody ufundował Urząd Miejski w Lęborku). Na koniec, aby stało się zadość tradycji, wszystkie kolorowe marzanny zostały wrzucone do rzeki Łeby.

Blisko 60 osób postanowiło przywitać wiosnę, biorąc udział w dorocznym rajdzie pieszym. Jego uczestnicy pokonali niespełna 10 km, wędrując z Lęborka w okolice miejscowości Łowcze, skąd, zatrzymując się po drodze przy największym głazie narzutowym powiatu (Płaskim Kamieniu), udali się w kierunku docelowego miejsca marszu – Wilkowa Nowowiejskiego. Komandorem rajdu był członek lęborskiego Koła Przewodników PTTK, przodownik turystyki pieszej, pan Tadeusz Krawczyk. Dodatkową atrakcję wędrówki stanowił konkurs polegający na odszukiwaniu pierwszych oznak wiosny.

Finał lęborskich obchodów Pierwszego Dnia Wiosny odbył się na terenie stanicy turystycznej w Wilkowie, gdzie uczestnicy wyżej wspomnianego rajdu odwiedzili pobliski Park Wilkowskich Rekordów Wioska Gigantów oraz spożyli ciepły posiłek, uzupełniając utracone kalorie.

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat
Potęgowo