• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

Zawyły motory w Wilkowie!

Z Gniewu, Sycewic, podkościerskiego Skorzewa... – łącznie blisko 150 motocyklistów przybyło do Wilkowa, by wziąć udział w XIV Międzynarodowym Wilkowskim Zlocie Motocykli. Imprezę, stanowiącą jedną z atrakcji tradycyjnej Majówki Wilkowskiej, współorganizowała LOT Ziemia Lęborska - Łeba.
Wzorem lat ubiegłych zlotowicze uczestniczyli w paradzie motocykli na trasie tworzącej pętlę z Wilkowa do Lęborka, gdzie – po symbolicznym powitaniu przez miejscowe władze – obejrzeli pokaz akrobatycznej jazdy motocyklowej.
Ponadto wszyscy chętni mieli okazję odwiedzić okoliczne pałace i dwory, poruszając się trasą zaznaczoną na mapie wydawanej dla zainteresowanych przy wypełnianiu karty zgłoszeniowej, jak również wysłuchać występujących na wilkowskiej scenie lokalnych zespołów rockowych.

Podsumowaniem imprezy, zgodnie z wieloletnią już tradycją, było wręczenie pamiątkowych pucharów laureatom organizowanych w ramach zlotu konkursów. Nagrody otrzymali m.in. właściciele najefektowniejszych motocykli współczesnych i oldschoolowych, najstarsi i najmłodsi zlotowicze oraz ci, którzy przybyli do Wilkowa z najodleglejszych miejscowości.

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat
Potęgowo