• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

Zapraszamy na rekreacyjne rajdy po gminie Łęczyce i Nowa Wieś Lęborska

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Lęborska - Łeba" we współpracy z Urzędem Miejskim w Lęborku, Starostwem Powiatowym, Urzędem Gminy w Łęczycach, Centrum Sportu i Rekreacji, Komendą Powiatową Policji, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, Sołectwem Lubowidz, Lęborskim Stowarzyszeniem Rowerowym LEW oraz Kołem Przewodników PTTK w Lęborku organizuje w dniu 22 września br. rekreacyjny rajd pieszy i rowerowy dla wszystkich zainteresowanych. 

Uczestników prowadzić będą lęborscy przewodnicy turystyczni. Trasy rajdów będą zróżnicowane, przebiegając zarówno po terenie Lęborka (m.in. czerwonym szlakiem PTTK po zabytkowym śródmieściu czy ścieżkami prowadzącymi po atrakcjach Parku im. B. Chrobrego), jak i po obszarze Gminy Nowa Wieś Lęborska oraz Łęczyce (zbiórka – godz. 9:00, Plac Pokoju w Lęborku). 

Młodsi z uczestników będą mieli możliwość ponadto wysłuchać krótkiej prelekcji, poświęconej zaznajomieniu z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym używania po zmierzchu elementów odblaskowych, udzielonej przez specjalistę ww. zakresie z Komendy Powiatowej Policji.

Finał rajdów wyznaczono w miejscu przeznaczonym do wypoczynku i rekreacji na terenie stanicy turystycznej w Lubowidzu, gdzie organizatorzy przygotują posiłek regeneracyjny w postaci pieczonej kiełbaski (od godz.11:30).

Zgłoszenia do dnia 19 września br.na adres lotzl@wp.pl lub pod nr tel. 601 825 206.

Prosimy o zapoznanie się z załączonym regulaminem rajdów organizowanych przez nasze Stowarzyszenie.

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat
Potęgowo