• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

Polecamy

Witaj wiosno, żegnaj zimo!

21 marca br. odbyły się lęborskie obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Wydarzenie zorganizowała LOT "Ziemia Lęborska - Łeba" we współpracy z Urzędem Miejskim w Lęborku, Starostwem Powiatowym, Centrum Sportu i Rekreacji, Kołem Przewodników PTTK w Lęborku, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, ZHP Komendą Hufca Lębork, Komendą Powiatową Policji w Lęborku oraz firmą Piekarnia-Ciastkarnia Handel Detaliczny Eugeniusz Głodowski.

Jednym z akcentów tegorocznych obchodów był rajd pieszy "W poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny". Około 300 osób – w przeważającej mierze uczniów szkół podstawowych z Lęborka i Szczenurzy, prowadzonych przez członków Koła Przewodników PTTK w Lęborku – przemierzyło niespełna 10 km, wędrując z Lęborka w kierunku miejscowości Mosty, i dalej, skrajem lasu – przez wieś Ługi – w stronę finałowego miejsca rajdu – Jeziora Lubowidzkiego. Dodajmy, iż na starcie wędrówki st. asp. z Komendy Powiatowej Policji, pan Arkadiusz Loda, przypomniał uczestnikom o zasadach bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Ponadto, wzorem lat minionych, przy moście na ulicy Staromiejskiej zgromadziły się dzieci z lęborskich przedszkoli i szkół podstawowych w towarzystwie blisko 20 marzann. By tradycji stało się zadość, kolorowe słomiane kukły – symbolizujące odchodzącą zimę – zniknęły w wartkim nurcie rzeki Łeby.

Finał lęborskich obchodów Pierwszego Dnia Wiosny odbył się na terenie rekreacyjnym nad wyżej wspomnianym Jeziorem Lubowidzkim, gdzie uczestnicy wędrówki spożyli ciepły posiłek, uzupełniając utracone kalorie.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim pomocnym przy organizacji tegorocznych obchodów święta witania wiosny

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat
Potęgowo