• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

Wilkowski zlot motocykli

Z Ustki, Trójmiasta, podelbląskich Kadyn... – łącznie blisko 150 motocyklistów przybyło do Wilkowa, by wziąć udział w XIII Międzynarodowym Wilkowskim Zlocie Motocykli. Imprezę, stanowiącą jedną z atrakcji tradycyjnej Majówki Wilkowskiej, współorganizowała LOT Ziemia Lęborska - Łeba.
Wzorem lat ubiegłych zlotowicze uczestniczyli w paradzie motocykli na trasie tworzącej pętlę z Wilkowa do Lęborka, gdzie następnie zostali symbolicznie powitani przez miejscowe władze.
Ponadto wszyscy chętni mieli okazję odwiedzić okoliczne pałace i dwory, poruszając się trasą zaznaczoną na mapie wydawanej przy wypełnianiu karty zgłoszeniowej, jak również wysłuchać występujących na wilkowskiej scenie lokalnych zespołów rockowych.
Podsumowaniem imprezy, zgodnie z wieloletnią już tradycją, było wręczenie pamiątkowych pucharów laureatom organizowanych w ramach zlotu konkursów. Nagrody otrzymali m.in. właściciele najefektowniejszych motocykli współczesnych i oldschoolowych, najstarsi i najmłodsi zlotowicze oraz ci, którzy przybyli do Wilkowa z najodleglejszych miejscowości. 

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat
Potęgowo