• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

Wernisaż prac Bolesława Mielewczyka

Przeszło 90 osób przybyło do lęborskiej Stacji Kultura na wernisaż prac autorstwa Bolesława Mielewczyka. Uroczystość, zorganizowaną przez LOT Ziemia Lęborska - Łeba, LCK Fregata i ośrodek Pałac pod Bocianim Gniazdem z Runowa, uświetnili swoją obecnością m.in. przedstawiciele lokalnych władz: pani Alicja Zajączkowska, Zastępca Burmistrza Miasta Lęborka oraz pan Maciej Szreder, Przewodniczący Rady Miejskiej.

Twórca zaprezentował rzeźby wykonane w przeważającej części z drewna, zespajające niejako element naturalny ze sztucznym, ozdobnym. Przypomnijmy, iż pan Mielewczyk jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom otrzymał w 1986 roku w pracowni prof. Adama Smolany. Przez szereg lat zajmował się edukacją artystyczną dzieci i młodzieży (obecnie prowadzi zajęcia plastyczne w Zespole Szkół w Wicku).

Dodatkową atrakcją wernisażu był występ zespołu Belcanto z Łeby, który zaprezentował przeboje z repertuaru Lata dwudzieste, lata trzydzieste

Wszystkich zainteresowanych zapoznaniem się z wystawą rzeźb pana Mielewczyka zapraszamy do budynku Stacji Kultura (część dworca PKP) przy ul. Dworcowej 8a.

 

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat
Potęgowo