• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

V MTB TOUR LĘBORK "Pazur Lęborskiego Lwa" - relacja

1:09:35 to czas zwycięzcy najbardziej prestiżowej kategorii (Mega) rozgrywanej w ramach lęborskiego wyścigu. Bartosz Banach, znajdujący się w ścisłej czołówce najlepszych kolarzy MTB w kraju, poprawił tym samym o 58 sekund dotychczasowy rekord należący do ubiegłorocznego triumfatora – Michała Bogdziewicza, byłego mistrza Polski w maratonie MTB.
Rywalizację przeprowadzono jeszcze w ramach trzech innych kategorii (Smerfy, Mini oraz Hobby). 119 zawodniczek i zawodników pokonywało zróżnicowane trasy, dostosowane stopniem trudności i długością dystansu do umiejętności uczestników. Zawodnicy startujący w najbardziej prestiżowych kategoriach ścigali się na rundach prowadzących w głównej mierze skrajem wysoczyzny sąsiadującej ze Stadionem Miejskim w Lęborku.
Uczestnicy kategorii Mini (przeznaczonej dla osób w wieku 8 – 15 lat) mieli do pokonania około 5 km po płaskim terenie (3 pętle po 1,75 km). Natomiast zadaniem dzieci startujących w kat. Smerfy było przejechanie jednego okrążenia po bieżni wokół płyty głównego boiska, za co każde z nich w nagrodę otrzymało pamiątkowy medal oraz słodycze.
Najszybszym zawodnikom rywalizującym w ramach kategorii Mini, Hobby i Mega wręczono nagrody rzeczowe, a także okolicznościowe statuetki i dyplomy. Wyżej wspomniany Bartosz Banach odebrał nagrodę specjalną (w kwocie 700 zł) oraz Puchar Burmistrza Miasta Lęborka. Dodatkowo wśród wszystkich startujących rozlosowane zostały upominki-niespodzianki.
Podziękowania należą się fundatorom nagród (Bankowi BGŻ Oddział w Lęborku oraz firmie NIERUCHOMOŚCI Olint), jak również członkom stowarzyszenia Lew Lębork za pomoc przy organizacji imprezy.
Warto ponadto wspomnieć, iż zmagania odbyły się dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez Powiat Lęborski w ramach I Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadania Imprezy i zawody sportowe o zasięgu powiatowym i ponadlokalnym.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami wyścigu: www.domtel-sport.pl/index.php?sub=wyniki&id=1169

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat
Potęgowo