• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

Turystycznie po gminie Cewice

Tylko najwytrwalsi, odporni na niesprzyjające warunki atmosferyczne, miłośnicy turystyki rowerowej pojawili się na starcie ósmej edycji rajdu Pocztylion. Imprezę zorganizowała LOT Ziemia Lęborska - Łeba we współpracy z Gminą Cewice, Nadleśnictwem Cewice, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, Kołem Przewodników PTTK w Lęborku oraz stowarzyszeniem LEW Lębork. 

Z Lęborka uczestnicy wyruszyli w kierunku miejscowości Leśnice, by przez Unieszynko, Karwicę i Lesiaki dotrzeć w okolice wsi Oskowo. Tu, przy okolicznościowym obelisku, mieli sposobność zapoznać się z tragiczną historią z roku 1781 – rabunkowym napadem i morderstwem pocztyliona Poczty Cesarskiej. W następnej kolejności rowerzyści udali się do miejscowości Krępkowice, gdzie odwiedzili okoliczne atrakcje: 700-letni dąb szypułkowy Świętopełk oraz okazały głaz narzutowy z wyrytym krzyżem i datą 1748. 

W drodze powrotnej na strudzonych śmiałków – na terenie jednej ze stanic turystycznych – czekał ciepły posiłek (dofinansowany przez Gminę Cewice), po spożyciu którego uczestnicy wyruszyli do Lęborka, by po pięciu godzinach zakończyć rowerową eskapadę. 

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat