• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

Turystycznie po gminie Cewice

Tylko najwytrwalsi, odporni na niesprzyjające warunki atmosferyczne, miłośnicy turystyki rowerowej pojawili się na starcie ósmej edycji rajdu Pocztylion. Imprezę zorganizowała LOT Ziemia Lęborska - Łeba we współpracy z Gminą Cewice, Nadleśnictwem Cewice, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, Kołem Przewodników PTTK w Lęborku oraz stowarzyszeniem LEW Lębork. 

Z Lęborka uczestnicy wyruszyli w kierunku miejscowości Leśnice, by przez Unieszynko, Karwicę i Lesiaki dotrzeć w okolice wsi Oskowo. Tu, przy okolicznościowym obelisku, mieli sposobność zapoznać się z tragiczną historią z roku 1781 – rabunkowym napadem i morderstwem pocztyliona Poczty Cesarskiej. W następnej kolejności rowerzyści udali się do miejscowości Krępkowice, gdzie odwiedzili okoliczne atrakcje: 700-letni dąb szypułkowy Świętopełk oraz okazały głaz narzutowy z wyrytym krzyżem i datą 1748. 

W drodze powrotnej na strudzonych śmiałków – na terenie jednej ze stanic turystycznych – czekał ciepły posiłek (dofinansowany przez Gminę Cewice), po spożyciu którego uczestnicy wyruszyli do Lęborka, by po pięciu godzinach zakończyć rowerową eskapadę. 

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat
Potęgowo