• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

Świętowaliśmy nadejście wiosny

21 marca br. odbyły się lęborskie obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Imprezę zorganizowała LOT Ziemia Lęborska - Łeba we współpracy z Urzędem Miejskim w Lęborku, Starostwem Powiatowym, Centrum Sportu i Rekreacji oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej.

Wzorem lat minionych przy moście na ulicy Staromiejskiej zgromadziły się dzieci z lęborskich przedszkoli i szkół podstawowych w towarzystwie ponad 20 marzann. Jury konkursu na najładniejszą słomianą kukłę postanowiło nagrodzić Niepubliczne Przedszkole Baśniowe, Przedszkole nr 2 oraz Szkołę Podstawową nr 4. Ponadto za pomysłowość i trud włożony w przygotowanie marzann zestawami upominków uhonorowano wszystkie placówki uczestniczące w zabawie (nagrody ufundował Urząd Miejski w Lęborku). Na koniec, aby stało się zadość tradycji, wszystkie kolorowe marzanny zostały wrzucone do rzeki Łeby.

Blisko 250 osób – głównie uczniów szkół z Lęborka i Leśnic – postanowiło przywitać wiosnę, biorąc udział w dorocznym rajdzie pieszym. Jego uczestnicy pokonali niespełna 12 km, wędrując z Lęborka w okolice miejscowości Łowcze, skąd, zatrzymując się po drodze przy największym głazie narzutowym powiatu (Płaskim Kamieniu), udali się w kierunku docelowego miejsca marszu – Nowej Wsi Lęborskiej. Komandorem rajdu był członek Koła Przewodników PTTK w Lęborku, przodownik turystyki pieszej, pan Tadeusz Krawczyk.

Finał lęborskich obchodów Pierwszego Dnia Wiosny odbył się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi, gdzie uczestnicy wyżej wspomnianej wędrówki spożyli ciepły posiłek, uzupełniając utracone kalorie. 

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat