przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Boczne menu


Poznawali piękno gminy Potęgowo

W miniony weekend łącznie niespełna 40 osób wzięło udział w rajdzie pieszym i rowerowym pod nazwą "Poznajemy piękno gminy Potęgowo". Imprezę przeprowadziła LOT "Ziemia Lęborska - Łeba" we współpracy z Urzędem Gminy w Potęgowie, Nadleśnictwem Łupawa, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Potęgowie, "Pałacem pod Bocianim Gniazdem" z Runowa oraz Kołem Przewodników PTTK w Lęborku. 
 
Uczestników – w głównej mierze uczniów lęborskiej Szkoły Podstawowej nr 4 oraz grup zorganizowanych z Potęgowa, Słupska i Lęborka – prowadzili miejscowi przewodnicy turystyczni. Trasy rajdów były zróżnicowane. Zadaniem pieszych było pokonanie około 10 km z Potęgowa, przez Skórowo Nowe i Stare, i dalej przez wieś Węgierskie, do miejscowości docelowej – Runowo. Rowerzyści natomiast, startując z Potęgowa, skierowali się w stronę Poganic i Łupawy do Runowa, by w następnej kolejności – przez Darżewo, Pogorzelice i Leśnice – dotrzeć do Lęborka, kończąc blisko pięciogodzinną, ponad 40-kilometrową eskapadę. 
 
Dodajmy, iż uczestnicy rajdów spotkali się na gościnnym terenie "Pałacu pod Bocianim Gniazdem" w Runowie, gdzie organizatorzy przygotowali posiłek regeneracyjny w postaci pieczonej kiełbaski. 
 
Serdecznie dziękujemy zarówno osobom uczestniczącym w obu wspomnianych rajdach, jak i wszystkim pomocnym przy ich organizacji. Jednocześnie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych zbliżających się tego typu imprezach: "Jesiennym Rajdzie Pieszym "Liść Dębu" (23-24 października br.) oraz Rajdzie Rowerowym "Pocztylion" (13 listopada br.). 

Copyright © Lokalna Organizacja Turystyczna, ul. Dworcowa 8a, 84-300 Lębork