• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

Polecamy

Późną jesienią po gminie Cewice

W miniony weekend łącznie niespełna 70 osób wzięło udział w tradycyjnym rajdzie pieszym i rowerowym "Pocztylion". Imprezę przeprowadziła LOT "Ziemia Lęborska - Łeba" we współpracy z Urzędem Gminy w Cewicach, Nadleśnictwem Cewice, Gminnym Centrum Kultury w Cewicach oraz Kołem Przewodników PTTK w Lęborku. 
 
Uczestników – w głównej mierze uczniów lęborskiej Szkoły Podstawowej nr 4 oraz nr 8 – prowadzili miejscowi przewodnicy turystyczni. Grupa pieszych zgromadziła się w pobliżu miejscowości Oskowo, w miejscu upamiętniającym tragiczne wydarzenie sprzed ponad 200 lat – rabunkowy napad i mord pocztyliona Poczty Cesarskiej przez lokalnego złoczyńcę, Lewina Mozesa, by, po symbolicznym zapaleniu znicza, wyruszyć w kierunku Siemirowic, i dalej do miejscowości docelowej – Cewic. Zadaniem rowerzystów było z kolei pokonanie około 45 km po trasie stanowiącej pętlę: Lębork - Leśnice - Krępkowice - Unieszynko - Cewice - Lębork. 
 
Dodajmy, iż uczestnicy obu rajdów spotkali się na terenie przeznaczonym do rekreacji i wypoczynku nad niewielkim śródleśnym jeziorem nieopodal Cewic, gdzie organizatorzy przygotowali posiłek regeneracyjny w postaci pieczonej kiełbaski.
 
Podziękowania należą się zarówno osobom uczestniczącym w obu wspomnianych rajdach, jak i wszystkim pomocnym przy ich organizacji. Do zobaczenia na turystycznych trasach kolejnych tego typu imprez!
Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat
Potęgowo