• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

Po zmierzchu po Lęborku

Blisko 100 osób wzięło udział w piątej edycji zimowego wieczornego rajdu po Lęborku Krok po kroku bezpiecznie po zmroku. Imprezę zorganizowała LOT Ziemia Lęborska - Łeba we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Lęborku, Urzędem Miejskim, Kołem Przewodników PTTK w Lęborku, Kołem Turystyki Kwalifikowanej PTTK KAHEL KLUB II, Nadleśnictwem Lębork oraz Centrum Sportu i Rekreacji.


Uczestnicy, prowadzeni przez pana Ireneusza Krawca, prezesa lęborskiego Koła Przewodników PTTK, na wędrówkę wyruszyli spod 150-letniego budynku dworca PKP, by na trasie odwiedzić zabytkowe śródmieście Lęborka oraz zrewitalizowane miejskie parki w efektownej wieczornej scenerii, a także zapoznać się z historią i ciekawostkami dotyczącymi najbardziej interesujących mijanych obiektów.


Istotny aspekt edukacyjny wędrówki stanowiła ponadto krótka prelekcja udzielona przez pana Arkadiusza Lodę, aspiranta z Komendy Powiatowej Policji, poświęcona zaznajomieniu wszystkich biorących udział w rajdzie z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym używania po zmierzchu elementów odblaskowych.

Finałowym akcentem imprezy był posiłek regeneracyjny na terenie rekreacyjnym przy tzw. Starym Basenie, gdzie – przy wspólnym ognisku – każdy z uczestników miał możliwość skosztować pieczonej kiełbaski, uzupełniając utracone kalorie. 

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat
Potęgowo