• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

Pierwszy Dzień Wiosny

W roku bieżącym lęborskie obchody Pierwszego Dnia Wiosny odbędą się w tradycyjnej ("przedepidemicznej") formule, z zastosowaniem jednakże obowiązujących restrykcji sanitarnych. 
W związku z powyższym serdecznie zapraszamy placówki przedszkolne oraz szkoły podstawowe do wzięcia udziału w dorocznym konkursie marzann. Zadaniem każdej uczestniczącej w zabawie jednostki oświatowej będzie wykonanie jednej konkursowej marzanny (przewidujemy przyznanie zestawów nagród rzeczowych). Tegoroczne święto witania wiosny odbędzie się w cieniu dramatycznych wydarzeń rozgrywających się w sąsiedniej Ukrainie. Prosimy zatem uwzględnić np. w ubiorze dzieci czy na plakatach akcenty w barwach niebieskiej i żółtej, wyrażając solidarność z narodem ukraińskim.   
Topienie przygotowanych kolorowych kukiełek – symboli odchodzącej zimy odbędzie się w dniu 21 marca br. (poniedziałek) od godz. 1030 tradycyjnie na moście na rzece Łebie przy ul. Staromiejskiej.
Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w rekreacyjnym rajdzie pieszym i rowerowym w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Start obu rajdów zaplanowano w ww. dniu o godz. 1000 (zbiórka na Placu Pokoju w Lęborku). Zarówno grupę pieszą, jak i rowerową poprowadzą lokalnymi szlakami turystycznymi przewodnicy zrzeszeni w lęborskim kole PTTK, opowiadając o tajemnicach i ciekawostkach przyrodniczo-kulturowych regionu. Podsumowaniem rajdów będzie tradycyjny posiłek regeneracyjny przy wspólnym ognisku na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej (od godz. 1300).
Zgłoszenia na rajd – do 17 marca br. pod nr tel. 601 825 206 lub na adres lotzl@wp.pl.
 
Do zobaczenia!
Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat
Potęgowo