• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

Polecamy

Obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Łącznie około 120 osób wzięło udział w rekreacyjnym rajdzie pieszym i rowerowym w ramach lęborskich obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, wpisujących się w cykl imprez pod nazwą "Poznajemy piękno ziemi lęborskiej". Wydarzenie zorganizowała LOT "Ziemia Lęborska - Łeba" we współpracy z Urzędem Miejskim w Lęborku, Starostwem Powiatowym, Centrum Sportu i Rekreacji, Komendą Powiatową Policji, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, Sołectwem Lubowidz, Kołem Przewodników PTTK w Lęborku oraz Grupą Turystyczno-Rowerową "Lew Lębork".

Uczestników – w głównej mierze uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 4 z Lęborka oraz Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu – prowadzili lęborscy przewodnicy turystyczni. Trasy rajdów były zróżnicowane, przebiegając zarówno po zabytkowym śródmieściu Lęborka, jak i m.in. czerwonym oraz niebieskim szlakiem PTTK po obszarze Gminy Nowa Wieś Lęborska i Łęczyce (zasadniczo pętlą Lębork - Jezioro Lubowidzkie  - Lębork).

Młodsi z uczestników mieli możliwość ponadto wysłuchać krótkiej prelekcji udzielonej przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji, poświęconej zaznajomieniu z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym używania w sytuacjach tego wymagających elementów odblaskowych.

Finał rajdów wyznaczono w miejscu przeznaczonym do wypoczynku i rekreacji, na terenie stanicy turystycznej w Lubowidzu, gdzie organizatorzy przygotowali posiłek regeneracyjny w postaci ciepłej kiełbaski. 

Specjalne podziękowania należą się funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji za zabezpieczenie trasy przejazdu uczestników rajdu rowerowego

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat
Potęgowo