• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

"Legendy Błękitnej Krainy" – wyniki

Magdalena Kubiak, autorka "Nabożnej legendy o tym, jak Potęgowo od zarazy się uratowało", została triumfatorką XIV Otwartego Konkursu Literackiego "Legendy Błękitnej Krainy". Czternastą edycję przedsięwzięcia zorganizowały: LOT "Ziemia Lęborska - Łeba", Starostwo Powiatowe w Lęborku, Urząd Miejski w Lęborku oraz "Dziennik Bałtycki".

Na konkurs wpłynęło łącznie 36 legend z 10 jednostek oświatowych powiatu lęborskiego i wejherowskiego. Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:
 
– w kat. wiekowej "7 - 9 lat" I miejsca nie przyznano
– Zuzanna Jereczek (kat. wiekowa "10 - 12 lat")
– Mateusz Kamieniecki (kat. wiekowa "13 - 15 lat")
– Paulina Pyrcha (kat. wiekowa "16 lat i Osoby Dorosłe") 
 
Z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarne związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 tradycyjna uroczystość podsumowująca konkurs nie została przeprowadzona. Laureaci poszczególne zestawy nagród odebrali indywidualnie. Szczegółowe wyniki znajdują się w załączonym protokole, zaś wszystkie wyróżnione prace w pozostałych osobnych plikach. 
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wysiłek i czas poświęcony na napisanie legend – jednocześnie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej, przyszłorocznej edycji.
 
Podziękowania należą się również fundatorom nagród: Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miejskiemu, Urzędowi Gminy w Potęgowie, redakcji "Dziennika Bałtyckiego" oraz panu Robertowi Gębusiowi. Warto ponadto zaznaczyć, że organizacja tegorocznej edycji została dofinansowana z budżetu Powiatu Lęborskiego w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych w roku 2020.

 

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat
Potęgowo