• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

Lęborskie obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Łącznie około 140 osób wzięło udział w cyklu rekreacyjnych rajdów pieszych organizowanych w ramach lęborskich obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Imprezę przeprowadziła LOT "Ziemia Lęborska - Łeba" we współpracy z Urzędem Miejskim w Lęborku, Starostwem Powiatowym, Centrum Sportu i Rekreacji oraz Kołem Przewodników PTTK w Lęborku.
 
Uczestników – uczniów miejscowych szkół, podzielonych z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego w kraju na mniejsze grupy, prowadzili lęborscy przewodnicy turystyczni. Trasy rajdów były zróżnicowane, przebiegając m.in. czerwonym szlakiem PTTK po zabytkowym śródmieściu Lęborka czy ścieżkami prowadzącymi po atrakcjach Parku im. B. Chrobrego.
 
Młodsi z uczestników mieli możliwość ponadto obejrzeć w lęborskim muzeum film dotyczący lokacji miasta oraz rekonstrukcji jego średniowiecznych obwarowań, ci nieco starsi natomiast wziąć udział w tzw. queście ("Poznawanie przez pytanie"), szukając w centrum Lęborka odpowiedzi na zagadki związane z ciekawostkami i atrakcjami turystycznymi.
 
Finał ostatniego z rajdów wyznaczono w miejscu przeznaczonym do wypoczynku i rekreacji, na terenie tzw. Starego Basenu, gdzie organizatorzy przygotowali posiłek regeneracyjny w postaci pieczonej kiełbaski. 
 
Specjalne podziękowania należą się lęborskim placówkom oświatowym chętnie biorącym udział w tego typu przedsięwzięciach (Społecznej Językowej Szkole Podstawowej, SP nr 1, SP nr 4, SP nr 8, Zespołowi Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu), dla których turystyka jest jedną z istotnych dziedzin kształtujących postawę i osobowość młodych ludzi. 
Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat
Potęgowo