• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

Już nadszedł – Pierwszy Dzień Wiosny

20 marca br. odbyły się lęborskie obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Imprezę zorganizowała LOT Ziemia Lęborska - Łeba we współpracy z Urzędem Miejskim w Lęborku, Starostwem Powiatowym, Centrum Sportu i Rekreacji oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej.

Wzorem lat minionych przy moście na ulicy Staromiejskiej zgromadziły się dzieci z lęborskich przedszkoli i szkół podstawowych w towarzystwie ponad 20 marzann. Nagrodą dla małych twórców za pomysłowość i trud włożony w przygotowanie słomianych kukieł były zestawy upominków, ufundowane przez Urząd Miejski w Lęborku. Aby stało się zadość tradycji, wszystkie kolorowe marzanny zostały wrzucone do rzeki Łeby.

Przeszło 70 osób postanowiło przywitać wiosnę, biorąc udział w dorocznym rajdzie pieszym. Jego uczestnicy pokonali około 10 km, wędrując z Lęborka w okolice miejscowości Łowcze, skąd, zatrzymując się po drodze przy największym głazie narzutowym powiatu (Płaskim Kamieniu), udali się w kierunku docelowego miejsca marszu – Nowej Wsi Lęborskiej. Komandorem rajdu był członek lęborskiego Koła Przewodników PTTK, przodownik turystyki pieszej, pan Tadeusz Krawczyk. Dodatkową atrakcję wędrówki stanowił konkurs polegający na odszukiwaniu pierwszych oznak wiosny.

Finał lęborskich obchodów Pierwszego Dnia Wiosny odbył się na terenie nowowiejskiego GOK-u, gdzie uczestnicy wyżej wspomnianego rajdu spożyli ciepły posiłek, uzupełniając utracone kalorie.

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat
Potęgowo