• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

IV MTB TOUR LĘBORK "Pazur Lęborskiego Lwa" - relacja

Łącznie 123 zawodniczek i zawodników wzięło udział w czwartej edycji wyścigu rowerowego Pazur Lęborskiego Lwa, w tym osoby zrzeszone w klubach kolarstwa górskiego z Bytowa, Gniewina, Kaliningradu, Kartuz, Kościerzyny, Lęborka, Olsztyna i Trójmiasta. Zawody zorganizowała LOT Ziemia Lęborska oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.
Rywalizowano w ramach 4 kategorii na zróżnicowanych trasach, dostosowanych stopniem trudności i długością dystansu do umiejętności uczestników. Zawodnicy startujący w najbardziej prestiżowych kategoriach pokonywali rundy prowadzące w głównej mierze skrajem wysoczyzny sąsiadującej ze Stadionem Miejskim w Lęborku. Na najtrudniejszej, liczącej około 25 km, trasie (Mega) najszybszy okazał się Michał Bogdziewicz z BikeAcademy – NAFTOKOR, były mistrz Polski w maratonie MTB. Zwycięzca osiągnął czas 1:10:33, o około minutę i 30 sekund lepszy od dotychczasowego rekordu trasy należącego do triumfatora sprzed roku – Roberta Banacha z klubu Mróz Active Jet (1:12:02).
Uczestnicy kategorii Mini (przeznaczonej dla osób w wieku 8 – 15 lat) mieli do pokonania około 5 km po płaskim terenie (3 pętle po 1,75 km). Natomiast zadaniem dzieci startujących w kat. Smerfy było przejechanie jednego okrążenia wokół stadionu, za co każde z nich w nagrodę otrzymało pamiątkowy medal oraz słodycze.
Najszybszym zawodnikom rywalizującym w ramach kategorii Mini, Hobby i Mega wręczono nagrody rzeczowe, a także okolicznościowe statuetki i dyplomy. Wyżej wspomniany Michał Bogdziewicz odebrał nagrodę specjalną (w kwocie 700 zł) oraz Puchar Burmistrza Miasta Lęborka. Ponadto wśród wszystkich, którzy ukończyli zawody, rozlosowane zostały upominki-niespodzianki.
Podziękowania należą się fundatorom nagród (Bankowi BGŻ Oddział w Lęborku oraz firmie NIERUCHOMOŚCI Olint), jak również członkom Stowarzyszenia Lew Lębork za pomoc przy organizacji imprezy.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami zawodów: http://www.domtel-sport.pl/index.php?sub=wyniki&id=996

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat
Potęgowo