• Lębork

    Lębork

  • Łeba

    Łeba

"Błękit rzeki dobrem Krainy 2012"

21 kwietnia br. odbędzie się piąta edycja akcji Błękit rzeki dobrem Krainy, poświęconej przygotowaniu rzeki Łeby do zbliżającego się sezonu turystycznego. Przedsięwzięcie – posiadające charakter czynu społecznego – organizuje LOT Ziemia Lęborska we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Lęborku. W przeprowadzeniu akcji pomagają ponadto urzędy miejskie i gminne powiatu, zapewniając worki na odpady.
Obszar działań obejmie oba brzegi Łeby na odcinku około 50 km, od zachodniej granicy Lęborka (w pobliżu miejsca, w którym Kisewa wpływa do Łeby) do ujścia Łeby do jeziora Łebsko. Efektem czterech poprzednich edycji czyszczenia rzeki Łeby było zebranie łącznie ponad 10 t 500 kg nieczystości. Porządkować brzegi rzeki będą głównie członkowie lokalnych kół wędkarskich, a także strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku oraz jednostek ochotniczych straży pożarnych, których rejon działania obejmuje teren, przez który rzeka przepływa. Zaznaczyć należy, że Przedsiębiorstwo Składowania i Przerobu Odpadów Sp. z o. o. w Czarnówku przyjmie nieodpłatnie odpady, za których dostarczenie odpowiadać będzie firma REMONDIS Sp. z o. o. Oddział Lębork.
Oficjalne rozpoczęcie akcji wyznaczono na godz. 9:00 na lewym brzegu Łeby, w pobliżu ujścia rzeki Kisewy. Finałem przedsięwzięcia będzie poczęstunek dla wszystkich uczestników połączony z wręczeniem dyplomów przedstawicielom podmiotów biorących udział w sprzątaniu (plac rekreacyjny w centrum miejscowości Krępa Kaszubska od godz. 12:00).

Uwaga!
Worki na nieczystości oraz rękawiczki jednorazowe strażacy i członkowie kół wędkarskich porządkujących odcinek Łeby od ujścia Kisewy do jazu w Chocielewku będą mogli odbierać od środy (18 kwietnia) w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. kard. St. Wyszyńskiego 3 w Lęborku w godz. 8:00 – 16:00.

Lębork
Cewice
Łeba
Wicko
Nowa Wieś Lęborska
Lębork powiat
Potęgowo